2016-2020


Nume Gen Agenţie Data debut Număr membri Sub-Unituri Debut în Japonia Anul despărţirii Fanclub Detalii
Nume

2016

CoCoSoRi F MOLE Entertainment 5 ian 2 16.09.2016 2019 Trupa s-a despărțit, membra CoCo intrând într-o dispută cu agenția.
IMFACT M Star Empire Entertainment 27 ian 5 IF
Bloomy F DS Entertainment 1 feb 4 2017
AOA Cream F FNC Entertainment 11 feb 3 Sub-grup al AOA Elvis Yuna, Hyejeong, Chanmi.
APL M DAM Entertainment 19 feb 4 2017
Astro M Fantagio 22 feb 6 2019 Aroha
BaBa F PR Entertainment 22 feb 4 Ttu-ttu Toate membrele originale, cu excepția lui Pureum, au plecat.
Voisper M Evermore Entertainment 23 feb 4
Cosmic Girls F Starship Entertainment & Yuehua Entertainment 25 feb 12 Ujung Yeonjung a fost membră I.O.I.
KNK M YNB Entertainment 3 mar 5 2017 Tinkerbell În 2018, Youjin a plecat din trupă și a fost adăugat Dongwon.
Mercury F Gaon Entertainment 7 mar 4 2017 Hanbit s-a născut bărbat, dar a făcut o operaţie în 2006 pentru a deveni femeie.
Holics F LPA Entertainment 15 mar 5 Yunju și Yurim au plecat.
Matilda F Box Media 18 mar 4 2019
NCT U M SM Entertainment 9 apr Numărul membrilor e schimbător NCTzen Primul sub-grup al NCT
Various F Cowl Entertainment 29 apr 4 2018 Heeso e fostă membră a trupei G.I
MIXX F Chiko Bros 3 mai 5 2017 MATCH
Sol-T F Probeat Company 3 mai 4 2017
I.O.I F CJ E&M Entertainment 4 mai 11 2017 Grup debutat din finalistele emisiunii “Produce 101”.
MOXIE F Urban Entertainment 9 mai 2 Foste membre ale trupei Wanna.B
BgA M Wong fu Productions şi RHPC 13 mai 5 K-Poopers O trupă care parodiază diferite lucruri din K-pop.
New-A F New Code 18 mai 4 2017
O21 F Houxiu TV şi FNC China 20 iun 3 2017 Trupă chinezo-coreeană.
A.De F 2ALBE Company 23 iun 7 2017 Suyeon, Haeyoung şi Miso au participat la “Produce 101”.
Gugudan F Jellyfish Entertaunment 30 iun 9 OGUOGU, gugudan Semina Dan-jjak (Dear Friend) Hyeyeon a plecat, iar Sally e în pauză.
Unnies F JYP Entertainment 1 iul 6 2017 DongSaengs Grup proiect format în cadrul emisiunii “Unnies’ Slam Dunk”
NCT 127 M SM Entertainment 7 iul 9 Al doilea sub-grup al NCT NCTzen Winwin e inactiv.
C.I.V.A F Sony Music Korea 8 iul 3 2016 Grup-proiect.
Vromance M Rainbow Bridge World 12 iul 4
INX M NA Entertainment 2 aug 5 2017
Nine Muses A F Star Empire 4 aug 4 Sub-grup al trupei Nine Muses 2019 Kyungri, Hyemi, Keumjo, Sojin.
Y TEEN Mixt Starship Entertainment 6 aug 14 2016 Grup proiect format din membrii trupei MONSTA X şi şapte member din Cosmic Girls.
Z:ON M J Star Entertainment 6 aug 2 2017 Khan şi Gyeom sunt foşti membri ZPZG.
BLACKPINK F YG Entertainment 8 aug 4 2018 BLINK
Dorothy F Leek.mill 16 aug 5 2017
I.B.I F LOEN Entertainment 18 aug 5 2016 Grup-poriect format din participantele “Produce 101” ce nu au ajuns în finală.
MASC M JJ Holic Media 19 aug 8
NCT Dream M SM Entertainment 25 aug 7 Al treilea sub-grup al NCT. 2020 NCTzen
BTOB BLUE M Cube Entertainment 19 sep 4 Sub-grup al trupei BTOB Melody Eunkwang, Changsub, Hyunsik și Sungjae
HIGH4 20 M N.A.P Entertainment 3 oct 2 Sub.grup al HIGH4 2017 Alex și Youngjun.
Queendom F U.P Entertainment 4 oct 3 2016
SF9 M FNC Entertainment 5 oct 9 2017 FANTASY Prima trupă dans de la FNC.
MOMOLAND F Duble Kick Company 10 oct 6 2018 Merry-Go-Round, Merries Taeha, Yeonwoo li Daisy au plecat.
Pentagon M Cube Entertainment 10 oct 9 2017 Universe E’Dawn a plecat din trupă.
HIGHTEEN F Illusion Entertainment 14 oct 4
OHBliss F JT Corea 17 oct 5 2017 Fost nume: Sixth Sense
Bulldok F InnoK Entertainment 20 oct 2 Pauză Kimi a fost în trupa Scarlet. Genie, Kimi, Say şi Hyeongeun au participat la “Produce 101”. Doar Genie şi Kimi au rămas în Bulldok.
EXO-CBX M SM Entertainment 31 oct 3 Sub-grup al trupei EXO 2017 EXO-L Chen, Baekhyun și Xiumin.
The East Light M Media Line Entertainment 2 noi 6 2018 Sunnies Seok Cheol şi Seung Hyun au dat în judecată companie pentru abuz fizic.
Victon M Plan A Entertainment 9 noi 7 ALICE Seungwoo e fost membru X1.

2017

BonusBABY F Maroo Entertainment 1 ian 5 Pauză Kongyoo a părăsit trupa. Moonhee și Hayoon sunt foste membre myB.
Top Secret M JSL Company 4 ian 7 Hana K, Yohan şi Ain sunt foşti membri NOM.
VARSITY M Global K-Center 5.ian 5 VARSITY-V UNION
Be.A M Chrome Entertainment 7 ian 5 Fosta trupă K-MUCH ce a redebutat sub un alt nume
H2L F Regolith Entertainment 16 ian 3 Mai 2017 A debutat ca SUS4 în 2015, apoi fetele au părăsit agenţia şi au format H2L.
B.HEART M Poong Entertainment 25 ian 4 2018 Yong Ha, Yoon și Tae U au făcut parte din Road Boyz.
H.U.B F New Planet Entertainmnet 9.feb 5 We.b
BLANC7 M Jackpot Entertainment 2.mar 7 2019 Prism Jean Paul e fost membru BTL. Shinwoo, Teno și Taichi sunt foști membri M.Crown.
LOONA 1/3 F Blockberry Creative 12 mar 4 Subgrup LOONA Orbit Heejin, Hyunjin, Yeojin, ViVi și Haseul.
MVP M PH Entertainment 13.mar 7 Victory
Seven O’Clock M Staro Entertainment 16.mar 6 ROSE Vaan a plecat din trupă.
Highlight M Around US Entertainment 20.mar 4 LIGHT Cunoscuți anterior drept B2ST. Junhyung a părăsit trupa.
PRISTIN F Pledis Entertainment 21.mar 10 PRISTIN V 2019 High
LipBubble F Zenith Media Contents 22 mar 6 2019 Cooing Eunbyeol și Hanbi au participat la „The Unit”.
HINT F Starpro Entertainment 31 mar 5 Au debutat, initial, în 2013 sub numele de Turan.
A-seed F Luminant Entertainment 5 apr 4 2018
BLACK6IX M Black Hole Entertainment 6.apr 6 Blackpearl
14U M BG Entertainment 17 apr 14 2019
EXP EDITION M IMMABB Entertainment 17 apr 4 Membrii trupei sunt de origine americană.
Triple H Mixt Cube Entertainment 1.mai 3 2018 Grup proiect format din HyunA, Hui și E’Dawn.
HONEYST M FNC Entertainment 17 mai 4 2019 Honeybees
A.C.E M JJ Holic Media 23.mai 5 2019 Choice
MARMELLO F Rolling CultureOne 24 mai 5 2019 E o formaţie, iar fetele cântă la instrumente muzicale.
ELVIN CREW M HiCC Entertainment 29 mai 5 2017
ELRIS F Hunus Entertainment 1.iun 5 Blris
G-reyrish F Elijah Entertainment 1 iun 4
VERMUDA M Pace Maker Entertainment 13.iun 5 2019 Triangle U e fost membru 100%, Choi Seon e fost membru Mr. Slam și Na Kang e fost membru ZKZG
Nick&Sammy M Kiwi Media Group 22 iun 2
Favorite F Astory Entertainment 5 iul 6 2019
SURPRISE U M Fantagio 7 iul 5 Grup format din actori.
Limesoda F Dmaker Entertainment 12 iul 2
MYTEEN M Music Works 26 iul 7 2018 2019
P.O.P F DBW Wntertainment 26 iul 5 2018
NU’EST W M Pledis Entertainment 26 iul 4 2018 Trupa a fost formată după pauza temporară luată de Minhyun, care a intrat în componenţa grupului Wanna One.
Longguo & Shihyun M Choon Entertainment 31 iul Longguo (Yongguk) face parte din JBJ.
Apple.B F GH Entertainment 1 aug 5 2018 Trei membre au debutat în 3YE.
ONF M WM Entertainment 2.aug 6 ON, OFF 2018 Laun a plecat din trupă.
The Rose M J&Star Entertainment 3.aug 4 Black Rose
Wanna One M YMC Entertainment 7.aug 11 2019 Wannable Trupă formată din finaliștii emisiunii „Produce 101”, sezonul 2. E prima trupă de băieți ce debutează cu 11 membri.
Weki Meki F Fantagio Entertainment 8.aug 8 Ki-Ling Yoojung și Doyeon sunt foste membre I.O.I.
OGUOGU F Jellyfish Entertinment 10 aug 2 Primul sub-grup al trupei Gugudan. Mina și Hyeyeon (ex-membră).
H.B.Y M Rainbow Entertainment 16 aug 5 2020
S2 F CLIMIX Entertainment 24 aug 6 2018
Great Guys M DNA Entertainment 25.aug 9 Grace
S.I.S F XX Entertainment 25 aug 4 Mily J-Sun și Dal au plecat.
Golden Child M Woollim Entertainment 28 aug 10 Goldenness Jaeseok a plecat din trupă.
Good Day F C9 Entertainment 30 aug 10 Morning

Night

Midnight

2019 Cinci dintre membre au redebutat în Cignature, iar altele patru în Redsquare.
IM M MBK Entertainment 1 sep 4 Trupa va redebuta cu 10 mmebri.
MXM M Brand New Music 6 sep 2 Primul sub-grup din trupa AB6IX Abnew Youngmin și Donghyun.
Dreamcatcher F Happyface Entertainment 18 sep 7 2018 InSomnia Fosta trupă MINX.
ODD EYE CIRCLE F BlockBerry Creative 21 sep 3 Al doilea sub-grup al trupei LOONA. Orbit Choerry, Jinsoul, Kim Lip.
TRCNG M TS Entertainment 10 oct 8 2017 Champion Taeseon și Wooyeop au părăsit trupa.
HashTag F LUK Factory 11 oct 7
Rainz M KISS Entertainment 12 oct 7 28 oct 2018 Grup-proiect format din participanţi ai emisiunii “Produce 101 2”
JBJ M LOEN Entertainment 18 oct 6 JBJ95 30 apr 2018 Joyful Grup-proiect format din participanţii de la “Produce 101” ce n-au au ajuns în finală (locurile 20-30).
IN2IT M MMO Entertainment 26 oct 6 IN2U Trupă formată în urma emisiunii de supravieţuire, BOYS24.
O My Jewel F Acoustic Company 15 noi 3 2018 Formată din membre din China, Rusia şi Coreea.
Blah Blah F FAB Entertainment 22 noi 2
Yellow Bee F Addiction Entertainment 23 noi 5
Busters F JTG Entertainment 27 noi 6 Bu-Chu Cheyeon și Yeseo sunt ex-membre CutieL. Jieun și Minji sunt surori.
BLK M BYKING Entertainment 28 noi 6 sept 2018 D.A e fost membru LC9 (AO pe atunci).
1NB F Trivus Entertainment 29 noi 5 27 apr 2018
THE BOYZ M Cre.ker Entertainment 6 dec 11 2019 The B Hwall a plecat din trupă.

2018

PLT B Planetarium Records 3 ian 6
GIRLKIND F Nextlevel Entertainment 17 ian 5 Girlkind XJR Fanforce
TARGET B TNS Entertainment 24 ian 7 2017
Fromis 9 F CJ E&M Music 24 ian 9 2020 Flover Trupă formată din membrele finaliste în emisiunea “Idol School”.
Forestella B Arts & Artist (Universal Music Group) feb 4 Trupa e format dintre doi membri ce cântă muzică clasică şi alţi doi care nu au studii în muzică.
N.tic B JJ Entertainment 26 feb 4 Cunoscuţi anterior ca J-Peace sau New-Ace.
SHA SHA F Major Ent. 27 feb 6 2019 Go Woon e fostă membră VIVIDIVA.
AZM F Innok Entertainment 2 mar 4 2019
W24 B JARMY Ent. 8 mar 5 Every
Honey Popcorn F Kyun Create 21 mar 5 Membrele sunt de origine japoneză şi sunt actriţe de filme pentru adulţi în Japonia.
BSS B Pledis Ent. 21 mar 3 Subgrup format din vocaliştii trupei Seventeen. Carat DK, Hoshi și Seungkwan.
Stray Kids B JYP Entertainment 25 mar 8 3RACHA 2020 STAY Woojin a părăsit trupa.
OH MY GIRL BANHANA F WM Entertainment 2 apr 3 Sub-grup al trupei OH MY GIRL. 29 aug 2018 Miracle Hyojung, Binnie și Arin.
YDPP B Starship Ent

Brand New Music

5 apr 3 Grup proiect format din participanţii “Produce 101” 2: Lim Young Min şi Kim dong Hyun din MXM, Jeong Sewoon şi Lee Kwang Hyun (ex) de la Starship.
UNB B PocketDol Studio 7 apr 9 2019 UNME Trupă formată din finaliştii emisiunii “The Unit”.
Noir B LUK Factory 9 apr 9 Lumiere
My Darling F AL Ent. 26 apr 5 Ubyeol e fostă membră Turan.
Berry Good HEART HEART F JTG Ent. 27 apr 2 Sub-grupul trupei Berry Good. Sehyung și gowoon. Taeha a plecat.
GBB F ProBeat Company 1 mai 5 2020 Chae Hee, Doori şi Ji Ni au fost membre Sol-T.
(G)I-DLE F Cube Entertainment 2 mai 6 2019 Neverland Soyeon a participat la “Produce 101” şi “Unpretty Rapstar”
Spectrum B WYNN Ent. 9 mai 6 Lantana Membrul Dongyoon a părăsit trupa.
UNI.T F PocketDol Studio 18 mai 9 2018 WOO U Trupă formată din finalistele emisiunii “The Unit”.
KHAN F Maroo Entertainment 23 mai 2 2019 Foste membre the Ark.
NTB B High Choice Ent. 28 mai 6 3 aug 2016 Nsif Foşti membri PUREBOY
PRISTN V F Pledis Ent. 28 ma 4 Sub-grup al trupei PRISTIN. 2019 High Nayoung, Kyulkyung, Roa, Rena și Eunwoo.
LOONA yyxy F Block Berry Creative 30 mai 4 Sub-grup al trupei LOONA. Orbit Yves, Chu, Go Won, Olivia Hye.
WJMK F Starship Ent

Fantagio

1 iun 4 Grup format din Seola şi Luda din WJSN şi Yoojung şi Doyeon din Weki Meki.
Like a Movie B Top Cloud Ent. 17 iun 5 Howoo a părăsit trupa.
Neon Punch F A100 Ent. 27 iun 5 Nellight Trupa va continua drept XUM, doar cu membrele Dayeon, Baekah și Iaan.
Saturday F SD Ent. 18 iul 5 Sunday Chaewon a plecat, iar Jooyeon a fost adăugată în 2019.
Gugudan Semina F Jellyfish Entertainment 19 iul 3 Subgrupul trupei Gugudan. Sejeong, Mina și Nayoung.
AiRiSU F Gaon Entertainment 25 iul 4 2019
Nature F n.CH Ent. 3 aug 9 2020 Leaf
D-CRUNCH B All-S Company 6 aug 9 Geupsik-Dan 2019 Diana
Cherry on Top F United Creative 9 aug 4 2019
LOONA F BlockBerry Creative 19 aug 12 LOONA 1/3, Odd Eye Circle, yyxy Orbit Fiecare membră a lansat melodii solo înainte de debutul official.
ALiKE F BASE4 Entertainment 25 aug 3 2019 ALiVE
CAMILA F Camila 29 aug 3 2019 Două membre au fost în LAYSHA.
Tropical F LUK Factory 30 aug 4
We Girls F Aftermoon Music Ent. 31 aug 8 Wings
Kitten Girls F Wannable Academy 4 sep 3
GWSN F Kiwi Pop 5 sep 7 Groo Soso nu e activă.
Girls’ Generation-OH!GG F SM Entertainment 5 sep 5 Sub-grupul trupei Girls’ Generation. Sone YoonA, Sunny, Taeyeon, Hyoyeon și Yuri.
YJIG F GR Ent. 5 sep 4 2019
LUCENTE B NOGA Ent 18 sep 7 LuB
PURPLE F LUK Factory 18 sep 3 Membre din trupa Hashtag.
Destiny F 28 sep 4 Fate Bohye a fost în trupa Kiss&Cry şi Bella. J.C a fost în WANNA.B.
Sugar Tint F Ramah Ent. 28 sep 5 2019
S.O.U.L B Studio 329

LOEN

2 oct 4 Grupul proiect a fost creat pentru prima drama de pe YouTube, “Top Management”.
Rose Finger F YC:BROS Ent. 3 oct 4 Soobin a părăsit trupa.
Blue Fox F Blue Fox entertainment 12 oct 6 Song Eyaki e fostă membră Ace şi BaBa. Daya şi Hae Na sunt foste membre BaBa.
Maywish F Jeinain Ent. 17 oct 1 Membrele trupei urmează a fi schimbate.
ShaFLA F VINE Ent. 18 oct 4 2019
ATEEZ B KQ Entertainment 24 oct 8 2019 ATINY (ATEEZ + Destiny)
Pink Fantasy F MyDoll Entertainment 24 oct 7 Trupa are o membră ascunsă. Aini a fost membră UNIZ. Seea a fost în Piggy Dolls, Yechan în Awe5some Baby.
IZ*ONE F Off The Record Entertainment 29 oct 12 6 feb 2019 WIZ*ONE Trupă formată în urma celui de-al treilea sezon “Produce 101”. Membrele sunt de origine japoneză şi coreeană.
JBJ95 M Hunus Ent.

Star Road Ent.

30 oct 2 Sub-grup al trupei JBJ. Kenta și Sanggyun.
FALLANC B RF Entertainment 5 nov 4
DreamNote F iME KOREA 7 nov 6 Page Hanbin și Hanbyeol au plecat.
The Man BLK M Stardium 15 nov 10 Chan Yi a participat la „BOYS24“.
AQUA F Krazy Entertainment 17 nov 6 Hyerim şi Seungji au fost membre Limesoda.
FLAVOR F FENT 26 nov 3 Primul sub-grup al trupei FANATICS Yoonhye, Chiayi și Doah.
Flor.us F YEOm Entertainment 18 dec 4

2019

M.O.N.T B Fm Ent. 4 ian 3 MINT Au lansat o piesă pre-debut în 2017.
ONEUS B RBW Ent. 9 ian 6 2019 To Moon Keonhee, Hwanwoong şi Seoho au participat la „Produce 101“. Seoho şi Ravn au participat la „MIXNINE“.
PLATINUM78 B IN MEDIA A&D 9 ian 5 Pe scurt – P.L.T
VERIVERY B Jellyfish Ent. 9 ian 7 VERRER
WaV B Label V

SM Ent.

17 ian 7 Sub-unitul chinezesc al trupei NCT. WayZenNi
Cherry Bullet F FNC Ent. 21 ian 7 Lullet Mirae, Kokoro și Linlin au părăsit trupa.
COCO F Fancy Factory 28 ian 7 Ribbon
AWEEK B Illusion Ent 21 ian 7 Membrul Woori a plecat.
ITZY F JYP Ent. 11 feb 5 Midzy
TREI B Banana Culture 19 feb 3 TREI este prescurtarea numelui TRiNiTiOPUS. Jaejun e fost mmebru C-CLOWN.
Z-Boys B Z-Pop Dream 22 feb 7 GalaxZ Primul grup cu 7 membri din 7 țări asiatice diferite
Z-Girls F ZMC 23 feb 7 GalaxZ Concept asemănător cu Z-BOYS
AZM F INNO-K Ent 2 mar 4
TXT B BigHit Ent 4 mar 5 2020 MOA
JUS2 B JYP Ent. 4 mar 2 Sub-unit al grupului GOT7 I GOT7 JB și Yugyeom.
D.A.N Mixt Krazy Ent 7 mar 4 Trupă proiect.
ARGON B MSH Ent 11mar 6 A-rang Jaeun e fost membru INX.
Everglow F Yuehua Ent 18mar 6 For Ever
1TEAM B Liveworks Company 27mar 5 TEAMONE
Girl Crush F DAM Ent 8 apr 4
BVNDIT F MNH Ent. 10 apr 5 Bvnditbul Primul grup al agenției MNH
PEACE F KRAZY Entert 12 apr 4 Trei membre au făcut parte din trupa BULLDOK
1THE9 B MBK Ent 13 apr 9 Wonderland Formați prin show-ul UNDER 19. Contractul lor durează 12 luni.
ENOi B Kithewhale Ent 19apr 7 RAYS Numele întreg este wE caN dO iT
High School F 20 Apr 4 High Class Toate membrele poartă măști
DONGKIZ B Dongyo Ent 24 apr 5 Dong-ari Au lansat o melodie în luna noiembrie a anului 2018
New Kidd B J-FLO Ent 25 apr 7 Hansol e fost stagiar SM Entertainment și membru UNB.
GROW.B F Midum Ent 2 mai 6 Ele au fost membrele echipei de dans BETTER SWAGG
ONEWE B RBW Ent 13mai 5 2019 Weve Înainte, trupa s-a numit MAS
3YE F GH Ent 21mai 3 EYE Toate membrele au făcut parte din trupa Apple B
AB6IX B Brand New Music. 22mai 5 MXM ABNEW Woojin și Daehwi au făcut parte din trupa Wanna One
We In The Zone B Choon Ent 27mai 4 Wish Min a părasit trupa
OnlyOneOf B 8D Creative 28mai 7
Purple Beck F Majesty Ent 24iun 5 Beckies
LIMITLESS B ONO Ent 9iul 6 Numele lor prescurtat este LMTLS
CIX B C9 Ent 23iul 5 2019 FIX (Faith In X) Jinyoung e fost membru Wanna One.
D1CE B D1CE Ent 1aug 5 Don1y Jinyoung s-a clasat pe primul loc în „MIXNINE”.
VENUS F MBK Ent 6aug 3 Au fost formate prin show-ul „Miss Trot”.
Rocket Punch F Woollim Ent 7aug 6 KETCHY Juri, Suhyun și Sohee au  participat la „Produce 48”.
X1 B Swing Ent 27aug 11 6 ian One It Au debutat cu ajutorul show-ului „Produce 101”.
Lalary Mixt 29aug 7 Lalaby
ANS F ANS Ent 16sep 8 ANS este prescurtarea numelui Angel N Soul
TEEN TEEN B Maroo Ent 18sep 3 Toți cei trei membri au participat la show-ul „Produce X 101”.
K-Tigers Zero Mixt K-TIGERS Ent 19sep 12 K-me
Melody Pink F KD Ent 25sep 4 Fetele au debutat în anul 2017 sub numele The Singing Girls
Super M B SM Ent 4oct 7 Este un grup format din Taemin din Shinee, Kai și Baekhyun din EXO,  Taeyong, Mark, Ten și Lucas din NCT
ARIAZ F Rising Star Ent 24oct 6
BDC B Brand New Music 29oct 3 Este un sub-unit format din concurenții Produce
HINAPIA F OSR Ent 3nov 5 UBY 4 membre au fost în trupa PRISTIN
BUILD UP B INAKIST Ent 24nov 6
JXR B ESVINE Ent 5dec 2
D1VERSE B RBW Ent 15dec 5 Toți membrii sunt din Vietnam

2020

Dustin M LPA Entertainment 06.01.2020 7 The Sten
B.O.Y M The Music Works Entertainment 07.01.2020 2 Meet You Foști membri MYTEEN. Au participat la „Produce X 101”.
DKB M Brave Entertainment 03.02.2020 9 BB
cignature F J9 Entertainment 04.02.2020 9 Chaesol, Jee Won, Ye Ah, Sunn și Belle sunt foste membre Good Day.
Episode F Pops Entertainment 04.02.2020 5 Vienna Trupa a debutat inițial ca Vitanim Angel în 2015.
2Z M Morph Management 14.02.2020 5 Hyunwoong e fost membru 14U.
D.COY M Rolling Culture One 19.02.2020 5
Daydream F Great Company 23.02.2020. 3
UNVS M CHITWN Music 23.02.2020 5 21.12.16 în Taiwan UNUS
XENEX M Company Gi Eok 26.02.2020 5
MCND M TOP Media 27.02.2020 5 Gem
Purple Rain M JTBC Studio 28.02.2020 5 Trupă formată la show-ul „Super Band”, unde a luat locul 3.
CRAXY F S.A ITAINMENT 03.03.2020 5 Cravity
Girls2000 F Donggyeong Planning 05.03.2020 3 Toate membrele participă la scrierea și compunerea melodiilor.
2NYNE F Cowz Entertainment 06.03.2020 2
MECZ M H&H Entertainment 13.03.2020 5
Trusty M Playmusic Ground 24.03.2020 4
MY.st M MYstar Entertainment 26.03.2020 5 12.08.2018
TOO M n.CH Entertainment 01.04.2020 10 Toogether Trupă formată în urma emisiunii „World Klass”.
Off The Cut M Purple Entertainment 02.04.2020 5
Bandage M Play M Entertainment 03.04.2020 4 Au participat la emisiunea „Super Band”.
Keembo F ARA-LINE 10.04.2020 2 Fostele membre SPICA, Boa și Bohyung.
CRAVITY M Starship Entertainment 14.04.2020 9 Luvity Minhee și Hyeongjun sunt foști membri X1.
KAACHI F FrontRow Records 15.04.2020 4 Uni-K Prima trupă k-pop din Europa.
H&D M PocketDol Studio 21.04.2020 2 Foști membri X1. Hangyul e membru X1.
Hidden Folder M Real Music Society 24.04.2020 4
JUO M 28.04.2020 4 Trupă rock.
LUCY M Mystic89 08.05.2020 4 Foști participanți „Super Band”, unde au fost pe locul 2.
woo!ah! F NV Entertainment 15.05.2020 6
REDSQUARE F About Entertainment 19.05.2020 5 Green, Chaea, Ari și Bomin sunt foste membre Good Day. Lina a debutat solo anterior sub numele Blenn.
Secret Number F Vine entertainment 19.05.2020 5
F.able M Haeirum Entertainment 28.05.2020 5
E’LAST M E Entertainment 09.06.2020 8 Wonhyuk și Wonjun au participat la „Produce X 101”.
Red Velvet – Irene & Seulgi F SM Entertainment 7.2020 2 Membre ale trupei Red Velvet
Weeekly F Play M Entertainmtn 6.2020 7 Soyeon a participat la „Produce 101”. Baek Minseo, Kim Bowon, Lee Soojin, Lee Soomin, Park Haelin, Park Soeun, Shin Jiyoon și Shin Suhyun  au participat la „MIXNINE”. Suhyun a participat și la „Produce 38”.
Treasure M YG Entertainment 7.2020 12 Treasure Makers Grup format în urma emisiunii „Treasure Box”.

Lasă un comentariu

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s