Membrii distribuției „Dr. Romantic 2” nu vor mai merge în vacanța programată anterior drept răsplată pentru munca depusă.
La începutul acestei luni, a fost anunțat că actorii și echipa de producție a serialului vor pleca pe 27 februarie în Saipan pentru o vacanță de 4 zile. La acel moment a fost spus că, deși nu toți actorii vor fi disponibili pentru a participa, majoritatea și-a modificat planurile astfel încât să își facă timp.
Pe 26 februarie, reprezentanți ai industiei au anunțat că niciunul dintre actori nu va pleca în vacanță din cauza nivelului ridicat de alertă al Coreei cu privire la COVID-19 (coronavirus).
Doar câțiva membri ai echipei, care încă își doresc să ia parte, vor părăsi țara mâine. În ceea ce privește acest lucru, o sursă a producției a spus: „Echipa va avea mare grijă și va lua măsurile necesare de precauție pentru a nu-și risca sănătatea.”
„Dr. Romantic 2” a ajuns la final cu succes în data de 25 februarie, înregistrând noi recorduri de audiență.
Sursa: soompi